logo


O nas

Renata Gut

Przedsiębiorca, trener biznesu i edukacji od 25 lat. Popularyzuje teorię Instytutu Gallupa i model Clifton StrengthsFinder oraz model STANDOUT Marcusa Buckinghama. Ukończyła germanistykę na Uniwersytecie Wrocławskim. Absolwentka VII Nitki EX MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, gdzie jako wykładowca prowadzi autorskie programy: przedmiot „Zarządzanie sobą” dla kierunków MBA oraz kurs „Odkryj swoje Talenty i mocne strony. Zarządzanie Sobą na Zielonej Ścieżce”. Współtworzyła program: Szkoła Trenerów Biznesu na ALK. Posiada dyplom studiów podyplomowych: „Psychologia w Biznesie” z WSB we Wrocławiu.

Uczyła się od największych światowych autorytetów w obszarach technik uczenia się, strategii myślenia i działania, NLP oraz kształtowania zmian i nawyków osobistych takich jak: Tony Buzan, Jeannette Vos, Christina Hall, Georgi Łozanow, Carla Hannaford, Marek Szurawski, Brian Tracy.

Zainicjowała pracę zespołu trenerskiego i czasopisma „Podróż w Intelekt” promującego maksymę Petera Druckera: „Najpierw zarządzaj sobą, potem innymi i organizacją”. Ukształtowała i wprowadziła na polski rynek trenerski swój autorski program „Zarządzanie Sobą na Zielonej Ścieżce”.

Diagnozuje dzieci, młodzież i dorosłych - inspirując innych do odkrywania swoich talentów i mocnych stron. Realizowała programy Diagnozy Talentów i Mocnych Stron, dla największych firm polskich i banków. Buduje w firmach zespoły w oparciu o współczesne trendy liderowania i zarządzania opartego na mocnych stronach członków zespołu.

Współautorka książki „Zarządzanie sobą” (wyd. DIFIN, 2008), autorka książki „Cechy osobowe dyrektora szkoły a styl zarządzania” (wyd. CODN, 2009) autorka i wydawca książek: „Zarządzanie Sobą na Zielonej Ścieżce. Dyrektor szkoły z Pasją” (wyd. Flashpoint, 2015) i „POKOLENIE Y” (wyd. Flashpoint, 2016). Pozycje promują w biznesie i polskiej edukacji nowoczesne metody uczenia się i nauczania, dopasowane do indywidualnych strategii uczenia się nauczyciela i ucznia. Pasjonuje się współczesną wiedzą o mózgu człowieka i jego możliwościami, komunikacją i technikami odkrywania dróg kompromisów i porozumienia, oraz strategiami tworzenia i budzenia kreatywności.

Na co dzień realizuje w życiu i praktyce biznesowej misję: „Z PASJĄ inspirujemy do odkrywania PASJI”. Jej osobiste pasje to: uczenie się, prowadzenie warsztatów, żeglowanie, narciarstwo i „życie na bosaka, zbierając muszle”. Prywatnie, mama 2 dorosłych dzieci. W teście Instytutu Gallupa posiada takie talenty jak: Wizjoner, Strateg, Uczenie się, Odkrywczość i Maksymalista. W teście Standout Marcusa Buckinghama ma rolę: Twórca i Doradca.
 

Anna Brzosko

Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Trenerów Biznesu Akademii Leona Koźmińskiego. Trener, doradca, coach. Wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Współautorka i współprowadząca autorski program „Zarządzanie sobą i karierą” dla studentów studiów dziennych, zaocznych i podyplomowych. Prowadzi również zajęcia w ramach Szkoły Trenerów Biznesu ALK.

Współautorka programów szkoleniowych i współprowadząca projekty szkoleniowe w największych polskich przedsiębiorstwach, jednostkach administracji państwowej, organizacjach samorządowych oraz w placówkach edukacyjnych w całym kraju.

Doktorantka Akademii Leona Koźmińskiego. Jej praca doktorska dotyczy zarządzania różnorodnością oraz roli, jaką osoby niepełnosprawne pełnią w środowisku pracy. Praca doktorska pisana pod opieką prof. Czesława Szmidta. Członek European Academy of Management.

Specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń z zakresu rozwoju osobistego. Takie zagadnienia jak zarządzanie sobą, podnoszenie kwalifikacji, rozwój osobisty, identyfikacja sytuacji problemowych, zarządzanie stresem, przygotowywanie prezentacji, udział w spotkaniach, ustalanie planów, celów i strategii, współpraca z klientem oraz szeroko pojęte public relations bardzo często realizuje w trakcie prowadzonych zajęć.

Szczególną uwagę zwraca na diagnozowanie i rozwój indywidualnego potencjału u dzieci i młodzieży. Prowadzi zajęcia z uczniami i nauczycielami na temat efektywnych technik uczenia i nauczania. Master RMP i RSMP – Profilu motywacyjnego Reiss Motivation Profile. Aktywny konsultant Kompasu Kariery CROWN. Posiada certyfikat Polskiego Stowarzyszenia Kinezjologów.

Autorka licznych publikacji na temat wykorzystania specyfiki pracy mózgu w uczeniu i nauczaniu. W teście Instytutu Gallupa posiada takie talenty jak: Elastyczność, Maksymalista, Optymista, Rozwijanie Innych, Empatia. W teście Standout Marcusa Buckinghama ma rolę: Opiekun i Stymulator.

dr Anna Hildebrandt-Mrozek

Anna Hildebrandt-MrozekDoktor nauk ekonomicznych o specjalności: ekonomika rynku pracy, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego i Szkoły Trenerów Biznesu w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Ukończyła Podyplomowe Studia Europejskie (1998) na Odense University (Dania) oraz studia językowe (1996) na Uniwersitá per Stranieri w Perugii (Włochy). Aktualnie jest w trakcie studiów podyplomowych „Psychologia Pozytywna” na Uniwersytecie SWPS.

Doświadczony coach, trener, konsultant i doradca w obszarach: zarządzania sobą, zarządzania zmianą, odkrywania talentów i mocnych stron, rozwijania inteligencji emocjonalnej. Certyfikowany trener Career Direct. Jej specjalizacją trenerską jest obszar rozwijania potencjału osobistego, budowania poczucia własnej wartości, zarządzania emocjami i życia w zgodzie ze sobą. Jej domeną są talenty na rynku pracy przyszłości i profilaktyka stresu we współczesnym świecie. Przez 16 lat pracowała w Instytucie Badań nad Gospodarką Rynkową. Aktualnie trener rozwoju osobistego w Instytucie Talentów FLASHPOINT. Stale współpracuje z Instytutem Rozwoju Osobistego GANESA.

Ekspert w dziedzinie edukacji i rynku pracy oraz komunikacji międzypokoleniowej. Autorka i współautorka wielu artykułów i publikacji w tych dziedzinach. Moderator sieci Edukacja i Wiedza w projekcie Foresight Pomorze 2030 i współtwórca scenariuszy rozwoju pomorskiej edukacji. Moderator panelu Pomorskiej Sieci Tematycznej ds. wysokiej jakości kształcenia zawodowego i ustawicznego Pomorskiego Obserwatorium Procesów Adaptacyjnych. Członek Gdańskiej Rady Oświatowej w latach 2011-2015. Inicjator i organizator Debat Młodych Pomorskiego Kongresu Obywatelskiego. Autorka książki „Koniec z pracą?” wydanej nakładem Wydawnictwa Difin. Wkrótce ukaże się jej kolejna książka: „Pasja życia - życie z pasją. Rodzicielstwo”. Prowadzi Akademię Rodzica we wrocławskich szkołach i przedszkolach.

Pasjonatka podróży i poezji haiku. Zgłębia tajniki fotografii przyrodniczej. Jej TOP 5 talentów Gallupa to: Strateg, Zbieranie, Intelekt, Empatia, Współzależność.

Agnieszka Gut

Gallup Certified Strength Coach

Uwielbiam rozwijać ludzi w kierunku ich pełnego potencjału i marzeń. Poprzez biznes, życie oparte na mocnych stronach i sport inspiruję innych do odkrywania i podążania za Zieloną Ścieżką.

Executive Coach, Coach Indywidualny & Grupowy, Trener Biznesu (Akademia Koźmińskiego, Warszawa), EuroMBA (Europejskie Konsorcjum) Business Professional, Trener Fitness (Orthos, Barcelona).

Współautor modelu zarządzania: "Zarządzanie na Zielonej Ścieżce". Współautor dwóch publikacji: "Zarządzanie na Zielonej Ścieżce, pokolenie Y", "Zarządzanie na Zielonej Ścieżce: Dyrektor szkoły z pasją". Współzałożyciel Toastmasters Youth (Barcelona).

Filozofię odkrywania potencjału, nazywania talentów i budowania mocnych stron mój brat i ja wynieśliśmy z domu. Odkąd pamiętam, była to najsilniejsza wartość rodzinna. Buduję swoje sesje coachingowe na 25-letnim doświadczeniu rodzinnym i szkoleniowym. Wraz z Instytutem Talentu Flashpoint "z pasją inspirujemy do odkrywania pasji". Pomagamy w budowaniu skutecznych technik zarządzania sobą, ludźmi i organizacjami.

 

Grażyna Kącka

Psychoterapeutka i socjoterapeuta Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego, pedagog i biotechnolog. Ukończyła studium pomocy rodzinie. Od lat skoncentrowana na pracy z drugim człowiekiem. Od 2005 roku terapeuta na Oddziale Dziennym dla osób uzależnionych z podwójną diagnozą. Wiele lat kierownik placówki socjoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży.

Master Trener amerykańskiej metody Aggression Replacement Training. Od kilkunastu lat szkoli w całej Polsce wszystkich, którzy chcą poznać doskonałą metodą by chronić się lepiej. Prowadzi grupy zarówno dla 5-latków, jak i dzieci starszych, młodzieży, nauczycieli, wychowawców ośrodków socjoterapeutycznych, więźniów (m.in. szkoląc Zakłady Karne we Wrocławiu i Strzelinie). Pracuje z osobami dorosłymi i grupami systemowymi. Superwizor certyfikujących się trenerów Treningu Zastępowania Agresji. Od 2017 roku Master Trener Programu PEACE – ART i członek Międzynarodowej Organizacji Twórców i Praktyków Treningu Zastępowania Agresji PREPSEC International.

Od 2006 roku prowadzi szkolenia, grupy terapeutyczne, pracuje w poradniach zdrowia psychicznego (nie jestem w stanie już zliczyć ile godzin szkoleniowych za mną!). Współpracuje z Urzędami Miasta i Województwa, wzbogacając ofertę samorządowców w dziedzinie zdrowia publicznego. Od ponad pięciu lat prowadzi własną praktykę terapeutyczną Centrum Pomocy Psychoterapeutycznej Lecznica Dusz. Kierownik i koordynator projektów unijnych. Zaangażowana w organizacje pozarządowe i działalność społeczną, silnie zaangażowana w szkolenia osób pracujących w SOS Wioskach Dziecięcych. Od 2013 roku Prezes Stowarzyszenia na rzecz Pomocy Psychoterapeutycznej, Rozwoju i Profilaktyki Zdrowia Psychicznego „Lecznica Dusz" skupia się na działaniu wspierającym rozwój interpersonalny, psychoterapię dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Obecnie w ścisłej współpracy z Dyrektorami dolnośląskich szkół.

Joanna L. Korczak

Absolwentka Wyższej Szkoły Zarządzania i Marketingu we Wrocławiu Szkoły Trenerów Biznesu Akademii Leona Koźmińskiego. Ukończyła Podyplomowe Studium Psychologii Zarzadzania na Uniwersytecie im. Mickiewicza w Poznaniu. Jest certyfikowanym coachem International Coach Federation.

Coach-talentów, doradca z pasją odkrywania w innych ludziach ich mistrzostwa według Gallupa. Pomaga uczyć jak rozwijać mocne strony i jak nimi zarządzać w sobie oraz jak rozpoznawać je u innych. Właścicielka firmy Butterfly zajmującej się organizacją szkoleń i coachingami i zajmuje się wszystkim, co nazywa pasją i spełnianiem marzeń.

Iwona Bobrowska-Budny

Doświadczony trener, certyfikowany konsultant metod analizy osobowości zawodowej oraz partner biznesowy w obszarze HR.

Magister socjologii o specjalizacji Zarządzanie Organizacjami i Zasobami Ludzkimi na wydziale Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła specjalizację z Mediacji i rozwiązywania konfliktów na Uniwersytecie Warszawskim oraz liczne kursy w zakresie diagnozowania i rozwoju potencjału pracowniczego. Partner Merytoryczny Center of Excellence Akademii Leona Koźmińskiego.

Obszar specjalizacji trenerskiej obejmuje aspekty: zarządzania zespołami, m.in motywowanie, udzielanie informacji zwrotnej, prowadzenie ocen okresowych, zarządzanie w sytuacjach konfliktowych, zarządzanie talentami, zarządzanie kompetencjami, efektywne rekrutowanie, zagadnienia prawne w aspekcie zarządzania, organizacja pracy, zarządzanie czasem, zarządzanie efektywnością osobistą, prowadzenie prezentacji i facylitowanie spotkań.
Posiada ponad 15-letnie doświadczenie biznesowe w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi – rekrutowała metodami indywidualnymi i masowymi, od pozycji pracowników szeregowych do członków zarządu operacyjnego włącznie (ponad 2000 zatrudnionych osób) oraz kreowała i wdrażała projekty ze wszystkich obszarów „miękkiego HR” - opracowywała i implementowała programy rozwojowe dla pracowników i managerów o wysokim potencjale, programy Talent Management oraz przeprowadzała oceny potencjału kompetencyjnego metodami Assasement/Development Center oraz wywiadami rozwojowymi na podstawie wyników analiz osobowości zawodowej.

Magda Żmijewska

Ukierunkowana ekspertka rozwijająca liderów biznesu. Executive & Business Coach - Erickson Certified Professional Coach, ACC ICF, prowadząca indywidualne superwizje w coachingu, talentach Gallupa, Clean Coaching, Zen Coaching. Master NLP i Trener/Facylitator Biznesu. Ekspert od dynamiki grupowej i indywidulanej, Making the Difference: Leadership & Authority in Groups and Organisations, Lionel Stapley.

Trener w ramach Center of Excellence na Akademii Leona Koźmińskiego, wykładowca Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie na studiach podyplomowych Executive MBA „Przywództwo & Coaching”.

Certyfikowany konsultant analizy predyspozycji zawodowych Extended Disc. Manager HR z 20-letnim doświadczenia w biznesie m.in.: TVN S.A., MTV, Networks Polska, Grupa Pracuj, Leroy Merlin.

Jako Coach przeprowadziła ponad 500 godzin coachingu zarówno z klientami indywidualnymi jak i korporacyjnymi. Prowadzi coaching w 3 odsłonach: executive, business i career coachingu. Posiada wieloletnie doświadczenie trenerskie we współpracy z klientami korporacyjnymi, dla których opracowała i przeprowadziła kilkaset szkoleń.

Uczyła się zarówno u Polskich jak i międzynarodowych trenerów, m.in.: Lionel Stapley, Kare Landfald, Richard Bolstad, Jo-Ann Harris, Lynn Skotnitsky, Guido Furlani, Brian Tracy.

Ceniona przez Klientów za indywidulane podejście, bycie i towarzyszenie, wiedzę i doświadczenie, prawdziwość i autentyczność, ludzką życzliwość, empatię i uważne słuchanie, a także za dobrą energię i poczucie humoru.

Absolwentka wydziału Zarządzania i Marketingu Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości im. B. Jańskiego w Warszawie, kierunek: Marketing i Zarządzanie. Ukończyła również policealne Studium Biznesu First Business College.

Aleksander Wysocki

Aktor, pedagog, trener rozwoju osobistego. Absolwent PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie, wydział aktorski, mgr sztuki.
Aktor scen wrocławskich: Teatru Współczesnego, Polskiego, Pantomimy, Teatru Studio w Warszawie i Transformtheater w Berlinie. Pracował z wybitnymi twórcami polskiej sceny: H. Baranowski, H. Tomaszewski, J. Szajna, J. Grzegorzewski, M. Treliński, J. Englert.

Praca w filmach, teatrach tv, serialach telewizyjnych, nagrania radiowe, nagrania do gier komputerowych, praca w dubbingu.

Doświadczenia pedagogiczne i szkoleniowe zdobywał ucząc na wydziale aktorskim wrocławskiej PWST, prowadząc warsztaty teatralne i kursy retoryki. Współpracował z Wyższą Szkołą Komunikacji i Mediów Społecznych im. J. Giedroycia w Warszawie. Obecnie prowadzi zajęcia w Szkole Trenerów Biznesu na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Od 2004 roku prowadzi szkolenia z zakresu: Autoprezentacja / Budowanie wizerunku, Komunikacja interpersonalna, Sztuka prezentacji i wystąpień publicznych - techniki aktorskie, Zarządzanie stresem.

    

 

Artur Walczak

Doświadczony trener, partner biznesowy z zakresu Zarządzania Zasobami Ludzkimi, specjalizujący się we wdrażaniu programów Talent Management w Polsce i za granicą, na wszystkich poziomach organizacji.

Z  wykształcenia  filolog,  mający  doświadczenie  we  wdrażaniu  zajęć  z  języka  angielskiego  na  poziomie organizacji  oraz  programów  profilowanych  z  zakresu  Business  English.  Jako  trener  i  konsultant merytoryczny  związany  z  Instytutem  Talentów  od  2006  roku  prowadzi  szkolenia  i  wspiera  efektywne wykorzystanie zasobów osobistych i Talentów w sprzedaży, budowaniu zespołów i zarządzaniu.
Posiada  doświadczenie  menedżerskie  w  zarządzaniu  zespołami  i  projektami  w  branży  badawczej, logistycznej oraz IT.

Tomasz Kalko

Trener i menadżer z dwudziestoletnim stażem. Przeszkolił ponad 15.000 osób. Absolwent szkoły Trenerów Biznesu na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Obecnie Dyrektor ds. Rozwoju, członek zarządu i trener wewnętrzny w firmie BLACHY PRUSZYŃSKI. Koordynuje pracę przedstawicieli handlowych, prowadzi szkolenia sprzedażowe i produktowe dla pracowników i partnerów Pruszyński Sp. z o.o.  Jest autorem programów szkoleniowych ocenianych jako jedne z najskuteczniejszych w branży budowlanej.

W sferze biznesowej od samego początku związany z działami sprzedaży hurtowej i detalicznej. Jako dyrektor handlowy i dyrektor ds. rozwoju miał możliwość pracy na wielu modelach motywacji finansowej i pozafinansowej. Tworząc procedury sprzedażowe i logistyczne zdobył doświadczenie niezbędne w procesie szkoleń i mentoringu.

Specjalizuje się w szkoleniach sprzedażowych, promując styl sprzedaży oparty na głębokich relacjach z partnerem biznesowym których efekt i skuteczność są wynikiem zaangażowania obydwu stron a nie manipulacji. W trakcie szkoleń z obsługi klienta detalicznego uczy jak ważnym elementem wpływającym na efektywność i długotrwałe budowanie więzi klienta z daną firmą jest świadomość oczekiwań klienta które wybiegają daleko poza elementy finansowe.

W programach szkoleniowych dużo uwagi poświęca tematowi szczęśliwości oraz przeciwstawienia się procesowi wypalenia zawodowego.

Doświadczenie zdobyte w trakcie pracy zawodowej oraz w czasie studiów w Akademii Teatralnej dało narzędzia do stworzenia skutecznego programu Sztuka Autoprezentacja i Prowadzenie Szkoleń.

Głównym założeniem realizowanym we wszystkich warsztatach jest realna zmiana postawy i schematu postępowania uczestników.
Twórca skutecznych i prostych technik relaksacyjnych oraz modelu rozwoju osobistego opartego na zasadach wizualizacji.


oraz grono współpracowników…Jesteś w: start  >> O nas